AK Parti Ahmet Davutoğlu ile rekor peşinde

Ak Parti’nin seçim beyannamesini okuyan Davutoğlu, aday tanıtım toplantısı için Ankara Arena’ya gelen yaklaşık 10 bin partiliye “Yüzde 55’e hazır mısınız?” diye sordu.

AK Parti Ahmet Davutoğlu ile rekor peşinde

Ak Parti’nin seçim beyannamesini okuyan Davutoğlu, aday tanıtım toplantısı için Ankara Arena’ya gelen yaklaşık 10 bin partiliye “Yüzde 55’e hazır mısınız?” diye sordu.

16 Nisan 2015 Perşembe 04:47
AK Parti Ahmet Davutoğlu ile rekor peşinde
banner310
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri için ilk kez rakam telaffuz ederek, “Yüzde 55’e yüzde 60’a yürüyoruz. İnşallah, 7 Haziran’da bütün geçmiş seçimlerin rekorunu kırarak yüzde 55’e Ak Parti iktidarını taşımaya hazır mısınız?” diye konuştu. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık kullandığı, “Kefenimizle yola çıktık” sözlerine benzer şekilde, “Sizlerin huzurunuza sadece bir genel başkan olarak değil, aynen sıradan bir nefer gibi beyaz kefenini giymiş Alparslan gibi çıkıyorum. Bundan sonra bu davanın bir neferi olarak huzurunuzdayım” dedi.
 
Davutoğlu, partisinin adaylarının tanıtımı ve seçim beyannamesinin açıklandığı toplantıda yaklaşık 1 saat 15 dakika konuştu. Davutoğlu, “Yeni Türkiye Sözleşmesi” başlıklı 100 maddeyi de okudu. Davutoğlu, şunları söyledi:
 
Beyaz kefenli Alparslan gibi
 
Dava arkadaşlarım, Ak Parti kadromuzun değerli neferleri, bugün sizlerin huzurunuzda sadece bir genel başkan olarak değil, aynen sıradan bir nefer gibi, beyaz kefenini giymiş Alparslan gibi çıkıyorum. Bundan sonra bu davanın bir neferi olarak huzurunuzdayım. 7 Haziran’a kadar hiçbir ayırım gözetmeden, unvan farkı gözetmeden omuz omuza yürümenin şerefini, onurunu, hayatımın en büyük şerefi ve onuru olarak görüyorum.
 
Erdoğan'a selam
 
Bu seçimlerde bu mücadele alanlarında, seçim meydanlarında liderlik yapmış kurucu genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı selamlıyorum. Sizlere onun da selamını iletiyorum. Yeni bir bir zafere yürüyoruz. Yeni zaferimiz şimdiden hayırlı ve mübarek olsun. Bizim davamız rant değil vefa davasıdır.
 
Reklamcısını ABD'den getiren CHP
 
Milli iradeye kumpas kuranların karşısında Ağrı Dağı gibi durmaya var mısın? Reklamcısını ABD’den getiren, talimatını yurtdışından alanlara karşı biz bu ülkenin çocuğuyuz demeye var mısın? Büyük Türkiye demeye var mısın? Bundan sonra Ak Gençlik neredeyse ben oradayım. Meydanlara çıkın ki, Maltepe Meydanı’na çıkmaktan korkup Kartal Meydanı’na çıkanlar görsünler.
 
Yüzde 60'a yürüyoruz
 
Şimdi alkışlayan, konuşamayan, vizyon üretemeyen ama birilerinin aklıyla alkışlayan Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum; beyanname, toplumsal sözleşmemiz karşısında sözünüz nedir? ABD’den ithal alkış propagandalarıyla, kedilerle bu işi çözemezsin. Bizi 13 yıldır dünya alkışlıyor, senin alkışına ihtiyaç yok. O konuşacak sözü olmadığı için alkışlıyor. Onlar konuşurlar Ak Parti yapar. Kılıçdaroğlu’nu tebrik ediyorum, ön seçimi kazanmış. Sadece CHP’liler seçime gitse seçimi de kazanabilir. En büyük hedefi yüzde 35. Ben sizin bir neferiniz ve Ak Parti Genel Başkanı olarak yüzde 35’i burada telaffuz etmektense, bu zilleti yaşamaktansa bu görevi bırakırdım. Biz yüzde 35’i değil biz yüzde 55’e yüzde 60’a yürüyoruz. Sen yüzde 35 hayaliyle uğraş. Gönlün küçük gönlün, almıyor milleti.
 
Onlar beddua odalarında
 
Son 13 yılda önümüze çok mayınlar koydular. Genel Başkanımızı yasaklayarak, 2004’te darbe söylentileriyle, 2007’de 367 trajedisiyle mayınlar koydular. 2010’da kaset, 2013’te Gezi, 17-25 Aralık provokasyonları yaptılar. O provokasyonları yapanlar şu anda beddua odalarında başbaşalar ama Ak Parti kadroları burada. Genel başkanımızı 2002’de yasaklayanlar yargının önünde, yargının vicdanının önünde duramıyorlar ama Ak Parti kadroları burada. Biz bu topraklarda canımızı feda etmemiz gerekirse canımızı feda edeceğiz. Bundan sonra kimse milli iradeye kumpas kurmaya cesaret edemeyecek.
 
Demirtaş aynı hainliği yaptı
 
İstanbul’da konuştuğunda barış güvercini ama Ağrı’da şiddetin sözcüsü, terörün sözcüsü. Bukalemun siyasetini bırakın. Neyseniz mertçe söyleyin. İki yüzlü, üç yüzlü, beş yüzlü siyaseti bırakın. Silahlı baskıyla doğudaki, güneydoğudaki kardeşlerimizin oylarını çalarız diye düşünüyorsanız, bilin ki o kardeşlerimiz 13 yıl içinde Türkiye’nin nereden nereye geldiğini biliyor. Demirtaş çıksın desin ki; ‘Seçim kampanyaları süresince ve seçim gününde hiçbir silahlı baskıyı kabul etmiyoruz’. O zaman demokrasi konuşalım. Demirtaş, 6-7 Ekim’de olaylarında da aynı hainliği yapmıştır, insanları isyana teşvik etmiştir.
 
Bahçeli vizyonunu anlatsın
 
Her seçimde Bahçeli’nin hesabı şu oldu; acaba bir gerilim, çatışma olur da, şehit haberleri gelir de tepki oylarını toplayabilir miyim? Bahçeli tepki oylarıyla değil, vizyonla çıksın meydana. Anadolu insanı, kimin milliyetçi olup olmadığını biliyor. Karşımızda şu anda bir şer çetesi oluşuyor. Bütün hesapları Ak Parti’nin önünü kesmek olan bir cephe oluşuyor. HDP bir proje olarak gündeme getiriliyor.
 
Yüzde 55
 
Tarihi bir misyon hareketi, bir erdemliler hareketi, bir milli irade hareketi, bir adalet ve kalkınma hareketi olan Ak Parti hareketini zirveye taşımaya var mısınız? Milletimizi, ‘Yeni Türkiye Sözleşmesi’ne davet etmeye var mısınız? İnşallah, 7 Haziran’da bütün geçmiş seçimlerin rekorunu kırarak yüzde 55’e Ak Parti iktidarını taşımaya hazır mısınız? (Partililerin ‘evet’ sözleri üzerine) ARTık her bir milletvekili adayımız milletin vekili olarak milleti temsil ediyor.
 
Tuzaklara Papa'da katıldı
 
Ak Parti’ye ve Türkiye’ye karşı kurulan bu tuzaklara Papa da katıldı ve tarihi olayları tahrip ederek tam da seçim öncesinde Türkiye’de bir iç demokrasi şenliği yaşanırken, son derece haksız suçlamalarla Türkiye’yi ve milletimizi mahkum etmeye kalkmışlardır. Sayın Papa’ya seslendim, tekrar sesleniyorum; Katolik dünyasının engizisyon mahkemeleriyle İspanya’da yaptığı soykırımdan kaçanlar, İstanbul’da, İzmir’de, Selanik’te bizim adalet düzenimizde emniyet ve huzur buldular. Tarihi olayları konuşmaya hazırız. Her türlü muhasebeyi yapmaya hazırız ama tarih üzerinden milletimize hakaret ettirmeyiz. Türkiye’ye şantaj yapılmasına izin vermeyiz.
 
"Sen Reis'in emanetisin"
 
Ak Parti 7 Haziran seçimlerine yönelik bildirgesini ve toplum sözleşmesi ile milletvekili adaylarını dün Ankara Arena’da gövde gösterisi niteliği taşıyan bir törenle kamuoyuna tanıttı. Partinin bu seçimlerde ilk kez kullanacağı slogan ve seçim müzikleri de törende ilk kez görücüye çıktı.
 
- Toplantıya üç dönem engeline takılanlar ve yeniden aday gösterilmeyenler de dahil mevcut milletvekilleri de katıldı.
 
- Salonun çevresinde ve içinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Çevre yollar önceki gece yarısından itibaren trafiğe kapatıldı. Kent geneline yansıyan bir trafik sıkışıklığı yaşanırken, tren garına ulaşmak isteyen vatandaşlar yürümek zorunda kaldı. Katılımcılar salona çifte aramadan sonra alındı.
 
“İkinci yarı başlıyor”
 
- Konuşma platformunun önüne, “Yeni Türkiye Yolunda Daima Adalet Daima Kalkınma” pankartı asılırken, platformun arkasındaki dev ekranda “Yeni Türkiye yolunda ikinci yarı başlıyor” ve “Yeni Türkiye Sözleşmesi 2023” yazısı dönüşümlü olarak yansıtıldı. Törenin uzun olması nedeniyle salonda tüm koltuklara sandviç, meyvesuyu, kuru üzüm kayısı ve fındıktan oluşan kumanya paketleri dağıtıldı.
 
10 bini aştı
 
- 10 binin üzerinde partili salonun içinde ve dışında toplantıyı takip etti. Tören için yaklaşık 500 gazeteci akreditasyon yaptırdı. 11.15’te Arena’ya gelen Davutoğlu, salona girmeden önce parti otobüsü üzerinden dışarıda bekleyenlere konuşma yaptı.
 
- Davutoğlu 11.35’te “Vakit tamam geliyor bilge adam, Başbakanımız Davutoğlu” anonsu ve seçimler için yeni hazırlattırılan söz ve müziği Erhan Güleryüz’e ait “Bize her yer Türkiye” parçası eşliğinde eşi Sare Davutoğlu ile birlikte salona girdi. Davutoğlu girişinde karartılan salonu partililer cep telefonlarının ışıklarıyla aydınlattı.
 
- Davutoğlu, Sare Hanım’la birlikte oluşturulan özel patformda partililere kırmızı karanfiller atarak salonu turladı. Tur sırasında milletvekili adayı olan Uğur Işılak’ın “Söyle var mısın?” adlı parçası ilk kez çalındı.
 
Seçim sloganları
 
- “Türkiye’nin kararı büyümenin devamı”, “Yeni güç büyük Türkiye”, “Birlikte daha güçlü”, “Daima adalet daima kalkınma” yazılı seçim sloganları dev ekrana sürekli yansıtıldı.
 
- Toplantıda ilk olarak Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop konuştu. Seçimlere 52 gün kaldığını anımsatan Şentop, 7 Haziran’ın Türk siyasi tarihinin en önemli seçimi haline geldiğini belirterek “Türkiye’nin kaderi 7 Haziran ile bütünleşmiştir. Çünkü bu seçimlerde önümüzdeki çeyrek asrın ana istikametlerini belirleyeceğiz” dedi.
 
Toplu fotoğraf çekildi
 
- Daha sonra kürsüye çıkan ve Erdoğan’ı selamlayan Davutoğlu, partililerin “Sen bize Reis’in emanetisin” sloganına karşılık, “Bu dava bize O’nun emanetidir” dedi.
 
- Davutoğlu “Erdemliler hareketi” diyerek üç dönem sınırlaması nedeniyle yeniden aday olamayan milletvekillerini tüm partilileri ayağa kaldırarak selamlattı.
 
- Prompter kullanmayan Davutoğlu, konuşmasının 40 dakikalık bölümünü irticalen yaptı. Ardından “bismillah” diyerek bizzat kaleme aldığı “Yeni Türkiye Sözleşmesi 2023” metnini okudu.
 
- Davutoğlu konuşurken Kağıthane Gençlik Kolları salonda “Biz hazırız Ahmet Hoca, götür bizi Osmanlı’ya” yazılı pankart açtı.
 
- Aday tanıtım bölümüne geçilmeden önce partinin altı yeni seçim parçası art arda salona dinlettirildi. Özellikle Karadeniz esintisi taşıyan içinde horon solosu bulunan “Aşk ile sevda ile”, söz müziği Işılak’a ait olan “Selam olsun” parçası salonu coşturdu.
 
- Davutoğlu, her ilin adaylarıyla ellerini havaya kaldırarak toplu fotoğraflar çektirdi. Toplu fotoğrafta milletvekili adaylarının yanı sıra il başkanları da yer aldı.
 
- Fotoğraf çekimi sırasında aday sayısının fazlalığı nedeniyle İstanbul adayları sıkıntı yaşadı. İstanbul’un tüm adayları platforma sığmakta zorlanırken pek çok aday aralarda kalmanın üzüntüsünü yaşadı.
 
- Adaylıktan çekildiğini açıklayan, ancak partiye resmi bir başvuru yapmadığı belirtilen Diyarbakır 6. sıra adayı eski milletvekili Abdurrahman Kurt’un adı da tanıtım sırasında bu ilin adayları arasında okundu. Ancak Kurt törende yer almadı.
 
- Batman 2. sıra adaylığından çekilen Emin Ekmen’in yerine ise yeni aday olarak ismi YSK’ya bildirilen eski milletvekili Ahmet İnal podyumda yer aldı.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
misadir 2015-04-16 09:36:32

Hic bir sey yapamaz vekillere kadro vermedigi surece oyda vermem verdirmemde

Avatar
45 i bulda 2015-04-16 14:44:41

bu ekonomik gidişatla siz %45 i bulurdasanız 1 hafta şükür secdesinden kalkmayın

banner312

banner298