Her ne kadar tarikatların VEKİL ve YAZARLARA yönelik birebir markaj çalışmasıyla CEMAATLERİN DENETLENMESİ, bunun yolunun da CEMAATLERİN/TARİKATLARIN önündeki engel olan 677 SAYILI KANUN/TEKKE VE ZAVİYELER KANUNU kaldırılması ile mümkün olacağı deklere edildi. 

Tarikatçıların bu markaja alma işi başarılı olmuş olmalı ki kenardan köşeden bazı yazarlar katıldıkları kervanda CEMAATLER DENETLENMELİ VE BUNUN İÇİNDE MEŞRULAŞTIRILMALI gibi bir öneriyi buldukları her platformda tekrar etmeye başladı. 

Bu konuda İsmail Saymaz, Mehmet Yılmaz ile Akif Beki'nin konuya ışık tutan yazıları epey ilgi topladı. Potaya daha sonra giren Resul Tosun'un ise önerisi DENETİM ama öncelikle SERBESTİYET idi.

Bir defa bu aydınlarımıza hatırlatmak isteriz ki, zaten mevcut kanunlarla her kurum/kuruluş/cemaat denetlenebilir. Bu denetlemeyi Vakıflar Genel Müdürlüğü, Emniyet Dernekler Masası ve Maliye çok rahatlıkla yapabilir. 

Sorun ekonomik denetimse 677 sayılı kanun kaldırılmadan da bu denetim çok rahatlıkla yapılabilir. Ama sorun şurada:

HİÇBİR VAKFIN/DERNEĞİN/CEMAATİN/TARİKATIN KURUM BİNASI DIŞINDA TEK BİR VARLIĞI DAHİ DEMİRBAŞ OLARAK ÜZERİNDE GÖRÜNMÜYOR. TAMAMI ÖZEL MÜLK OLARAK CEMAAT ÜYELERİNİN ÜZERİNDE. HATTA ART NİYETLİ OLAN BAZI CEMAAT MENSUPLARI DA BU DURUMDAN İSTİFADE İLE ÜZERLERİNE ALDIKLARI MÜLKÜ CEMAATE DEVRETMEDİĞİ GİBİ ÖLÜMÜ DURUMUNDA CEMAATİN VARLIKLARI MİRAS OLARAK EMANETÇİ CEMAAT MENSUBUNUN ÇOCUKLARINA İNTİKAL EDEBİLİYOR.

Cemaatlerin denetlenmesini savunanların diğer bir  tezi de DİYANET'e bağlı bir birimin bu cemaatlerin İslam'a uygunluğunu kontrol etmesi şeklindedir.

Diyelim kurdunuz bu birimi...

Gittiniz Menzile...

Görsel ve basılı yayınlarını incelediniz. 

Herkes gibi Diyanet'te biliyor ki tüm yayınları faül... Tamamı İslam'a aykırı yayınlar..

Buyrun yasaklayın hadi..

Bunun için kanun değiştirmeye gerek var mı?

Veya kurduğunuz bu denetleyici birim, yine gitti Menzil'e...

Menzil'in Gavsı/Şeyhi/Mürşidini çekti sınava...

Baktı ki bilgisi Ortaokul ikinci sınıf öğrencisi düzeyinde. Ara ki Kelam, Tefsir, Hadis, Dinler Tarihi, Mezhepler Tarihi, Felsefe, Mantık, Sosyoloji, Psikoloji, Ekonomi, Siyaset... bulasın.

Tam takır kuru bakır...

Koskoca cemaatin başında ama cemaatin mensupları kadar bilgiye sahip değil. 

Ne yapacaksınız? 

Değiştirecek misiniz?

Değiştirmeye gücünüz yeter mi?

Herkes bu soruların cevabını gayet iyi biliyor.

Ali Erbaş'ın elini tutan yok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da önünde engel yok!

İSKENDER EVRENESOĞLU'na gücü yeten devletin diğer cemaatlere gelince lâl olup kanun değişikliği beklemesi anlaşılır gibi değil..

Temelde İskender Evrenesoğlu ile mevcut büyük tarikatların işlev ve kapsamı arasında en ufak bir fark bulunmuyor.

Bu gün Evrenesoğlu'nun tüm yayınları Diyanetçe kanun değişikliğine gerek kalmadan kapatılabildiğine göre mevcut cemaatler içinde aynı uygulamanın yapılmasının önünde kanuni hiçbir engel bulunmuyor.

CEMAATLERİN DENETLENMESİNDE DİĞER BİR SORUN da  kimin, kimi denetleyeceğidir. 

Diyelim tüm yasal değişiklikler tamamlandı ve 677 sayılı kanun kalktı. Tarikatlar özgürleşti...

677 sayılı kanuna rağmen iki tarikatçı grubun Diyanet'e çektiği operasyon ortada iken hangi ve kimin yönettiği Diyanet gidip bu cemaatleri denetleyebilecek.

Cemaatler devleti/diyanet'i denetler ama devlet/Diyanet cemaatleri denetleyemez. Hele hele Vatikan'a arkasını yaslamış tarikatları asla...

Oy kaygısı içinde olan siyasetçiler bu devlette var oldukça tarikatlar da, eş cinsellerde, ateistlerde, teröristler de bu devlette sırtını yaslayacak bir merci bulur ve buluyor da...

İş dönüp dolaşıp geliyor sahih İslam'ın anlatılması ile İslam'ı ifsat edenlerin ifşasına..

Ortamın kızışması dinihaber.com'un İLAHİYATÇI / İMAM HATİPLİ / TARİKATÇI / Şİİ / ANTİKAPİTALİST / MEALİST / VEHHABİ / IŞİD... ayrımı yapmadan sahih İslam'a aykırı eylem ve söylemde bulunan her grup ve kişiyi afişe etmesiyle başladı. 

Dinihaber.com ortalığa laf söylendiğinde ÇOK ŞÜKÜR BENDEN SÖZ ETMİYOR FALANLARDAN SÖZ EDİYOR deyip keyfine bakan DİN BEZİRGANLARINI ne zaman ki ADI VE CEMAATİYLE BİRLİKTE ifşa etti, o an cemaatleri bir endişe sardı. Ve başladılar kendi PİSLİKLERİNİ ÖRT PAS ETMEK için gündemle ilgili konuşan ya da konuşacağını tahmin ettikleri kişi ve grupları susturmaya...

Dinihaber.com bu işlevi gayet güzel götürüyordu.

Ta ki Ali Erbaş'ın dinihaberler.com'u bir yerlerden aldığı talimatla makam ve kurum nüfuzunu kullanarak susturmasına kadar. 

Millet, Diyanet'ten ve devletten FETÖ ve benzeri yapılarla mücadeleyi bekleye dursun dinihaberler.com'a gelen görevli müfettişlerin getirdiği selam, "Tarikat ve cemaatlere dokunmayın! (Ömrü FETÖde geçen A.E) yaptığınız yayınlardan rahatsız. Derhal yazılara son verin ya da siteyi kapatın. Değilse..."

Değilse Cumhurbaşkanı Erdoğan destekli Ali Erbaşça dinihaberler.com'un kapatılması...

Başkanlığa atanmasından sonra 5 ay aleyhinde haber yapılmadığı gibi lehine haberlerin yapıldığı dinihaber.com Ali Erbaş'ın başkanlığa adım atar atmaz hedefinde oldu. Dinihaberler.com'u kapatmak için aşındırmadığı kapı ve bakmadığı kanun maddesi kalmadı. 

Sonunda çareyi buldukları bir imamı site ile ilişkilendirip sitenin kaçak köçek oynayıp, sürekli kendini eleştiriyormuş süsü altında olayı ciddiye almayan, olayın ciddiyetinin farkında olmayan hakimlerin kanatini etkiliyerek kapattırmak oldu. 

dinihaberler.com kapandı. 

Peki dinihaberler.com kapandıktan sonra Ali Erbaş ve Diyanet ne yaptı dersiniz?

Arka planda ne yapıyorlar bilmiyoruz ama görünürde hiçbir şey...

Peki Diyanet'in eli ayağı olan bir site neden kapatıldı?

İşte kamuoyu cemaatleri afişe eden dinihaber.com'u kapatan Ali Erbaş'ı, Ali Erbaş'ın ardında duran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve AK Parti'nin tarikatlara teslim olmuş halini bu bağlamda değerlendirmeli...

İSKENDER EVRENESOĞLU'na ilk kez karşı çıkıp "ZINDIK" deyip afişe eden ve mahkemelik olup davayı kazanan dinihaberler.com tevafuğa bakın ki Ali Erbaşça kapatılıyor.

Gerçekten Ali Erbaş dinihaberler.com kadar İslam'ın sahih inancının yaşanması adına çalıştı veya konuştu mu, bilemiyoruz. Ama hala merak ediyoruz attığı taş ürküttüğü kurbağaya değdi mi?

Birkaç kendini bilmezin direktiflerine kulak asarken nasıl bir faciaya yol açıp kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünün ve girdiği vebalin farkında mı?

Kimse kendini kandırmasın.

Türkiye hala tam  olarak bağımsızlığını kazanabilmiş değil. Eğitim ve din işlerimiz tarikatlar ve bazı kuruluşlar üzerinden hala VATİKAN/İSRAİL BAĞLILARINCA kontrol altında tutulmakta ve siyasi irade de buna teslim olmaktadır.

Diyanet'e operasyon çeken iki şer tarikatın biri gırtlağına kadar devlete borçlu, sahibi Amerika'da kaçak ve anında ilgili tarikatın tüm mal varlığına el koyma imkanı var iken SİYASİ İRADE 2004 yılında aynı yapıyı koruduğu gibi bu gün de korudu ve operasyona seyirci kaldı. Çünkü bu MEDYANIN ardında YAHUDİ MEDYA BARONU (?) vardı. 

Diğer şer tarikatın KILLI ŞEYTAN ismiyle maruf vaizi ise UÇKUR DAVASINDAN DİNİHABER.COM'a TEHDİDE VARINCAYA kadar bir yığın dosyası yine SAVCILIKTA siyasi iradenin bilgisi dahilinde idi. 

ANINDA KILLI ŞEYTAN SUSTURULABİLİRDİ. 

Seyirci kalındı. 

Seyirci kalmak zorundaydı siyaset... Çünkü bu ülkeye yapılan YAPTIRIMLAR sadece EKONOMİK VE ASKERİ ALANLA SINIRLI DEĞİL...

EŞCİNSELLER KADAR bu ülkede TARİKATLAR DA VATİKAN/İSRAİL KORUMASI ALTINDA..

Diyanet'e OPERASYON ÇEKEN TARİKATLARIN İngiliz/Amerikan/İsrail işbirlikçiliğini devlet bilmiyor olamaz..

İSKERDER EVRENESOĞLU'na laf yetiştiren, YASAK KOYAN Diyanet her alanda İslam'ı istismar eden TARİKATLARA hele ki "KILLI ŞEYTANI BANA BIRAKIN ONUN HESABINI BEN GÖRECEĞİM" deyip Allah'tan CEBRAİL AS OLMADAN doğrudan VAHİY ALDIĞINI iddia eden YANİ peygamberlik iddiasında bulunan OTURAN ÖKÜZ ve tabiilerinin CEMAATİNE ses etmemesi ne kadar manidar değil mi?

Evet..

Biz, bize düşeni görüyoruz...

Arkada ne dönüyor. Devlet aklı nasıl çalışır bilmiyoruz.

Cemaatlerle ilgili olarak yazı yazan aydınlarımıza hassaten hatırlatmamız o ki FARKINA VARMADAN BU CEMAATLERİN/TARİKATLERİN OYUNA GELİP ONLARIN LEHİNE BİR İŞ YAPMAYASINIZ / YAZMAYASINIZ / KONUŞMAYASINIZ.

Bu cemaatler öyle uyanıktır ki muarızı olan size bile kendi söylemlerini söyletebilir. Size ipi gösterip koskoca CAMBAZ BAŞKAN VE REİSİ gözden kaçırtabilirler. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sema 2019-09-04 09:28:08

yuhhh ben ömrümde bu denli cahilce bir yazı okumadim. siz diyanettekilerin umarim hepsi boyle degildir. ya Seyda hz ya İmamı Rabbani Hz dahi kusur bularak hadsizligi zirveye tasimissiniz.tamamen sapitmissiniz Allah sizi ve sizin gibileri başımızdan alsin, yerinize Ehli sunnet ve Tasavvuf bilgisi de olan alimler getirsin.