Memur-Sen tek listeyle kongreye gidiyor

Hafta sonu gerçekleştirilecek olan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kuruluna tek liste ile gitme kararı alındı.

Memur-Sen tek listeyle kongreye gidiyor

Hafta sonu gerçekleştirilecek olan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kuruluna tek liste ile gitme kararı alındı.

16 Nisan 2015 Perşembe 09:30
Memur-Sen tek listeyle kongreye gidiyor
banner310

Liste açıklamasını yapan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Adayı Ali Yalçın, "Milletin, kamu görevlilerinin değerlerini, beklentilerini ve hayallerini bilen, tüm sorunlara çözüm üretebilecek bir kadro ile yola çıkıyoruz. Yalnızca üyenin, çalışanın, ülkenin değil, aynı zamanda tüm insanlığın dertlerine de çözüm arayacak bir liste oluşturduk. Adanmış gönüllerden oluşan listemizle hedefimiz büyük. Hedefimiz, Türkiye'yi kadim medeniyetiyle birlikte yeniden inşa etmektir" dedi.
 
Düzenlenen basın toplantısında yeni yönetim kurulu listesini açıklayan Ali Yalçın, "Memur-Sen camiası olarak, 800 bin üyemizle ve hizmet kollarında yetkili 11 sendikamızla Türkiye'nin en büyük emek hareketiyiz.
 
Memur-Sen camiası olarak; 20 yıllık hak ve özgürlük mücadelemizde, sadece sendikalarımızın ve konfederasyonumuzun büyümesiyle yetinen pragmatist sendikacılık yapmadık; 'Ortak Akıl' mitingleriyle darbeseverlere dur demek için alanlara çıktık, inancıyla eğitim hakkı arasında tercih yapmaya zorlanan öğrenciler için 'el ele' tutuşarak özgürlüklerin turnikelere sıkıştırılmasına karşı çıktık, kadınlar arası ayrımcılığa ve başörtülü kadınların çalışma hayatında karşılaştıkları engellere son vermek için 'kamuda kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza' kampanyasıyla bu adaletsizliğe son verdik. Daha demokratik, sivil ve özgürlükçü bir Türkiye için elimizi taşın altına koyduk ve onlarca kazanımın altına imza attık. Ülkemizin kanayan yarası haline gelen sorunların çözümü için başlatılan çalışmalara katkıda bulunduk, yasakların, darbelerin izlerinin silinmesi için öncülük ettik ve bunu büyük oranda başardık, bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdürmeye gayret edeceğiz" dedi.

 
SORUMLU SENDİKACILIĞIN ADRESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
 
Konuşmasına medeniyet vurgusu yaparak devam eden Yalçın,"Kararlı adımlarla güvenli yarınlar' için çıktığımız yolculukta, emeğimize, ekmeğimize, haklarımıza, özgürlüklerimize, onurumuza, medeniyet davamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Mescid-i Aksa Şairi, medeniyet davasının aksiyoneri Mehmet Akif İnan'ın açtığı yolda konfederasyonumuzu zirveye taşıyan Ahmet Gündoğdu'nun teslim ettiği emaneti yeni hedeflere taşıyacağız. Bizim sendikal kişiliğimiz, tarihe yön vermiş bir millete aidiyettir. Memur-Sen, insan, emek, demokrasi, medeniyet, adalet ve merhamet eksenli sorumlu sendikacılığın adresidir ve öyle de kalacaktır" diye konuştu.
 
KARARLI ADIMLARLA GÜVENLİ YARINLARA
 
Ali Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Gönül günüle, omuz omuza verip her türlü olumsuz şartlara rağmen gece gündüz demeden, kimi zaman eşinden, çocuğundan, sevdiklerinden uzak, adanmışlık ruhuyla erdemli mücadelesini sürdüren sendikalarımızla yaptığımız istişareler sonucunda 5. Olağan Genel Kurulumuza tek liste ile gitme kararı aldık. Milletin, kamu görevlilerinin değerlerini, beklentilerini ve hayallerini bilen, tüm sorunlara çözüm üretebilecek bir kadro ile yola çıkıyoruz. Yalnızca üyenin, çalışanın, ülkenin değil, aynı zamanda tüm insanlığın dertlerine de çözüm arayacak bir liste oluşturduk. Adanmış gönüllerden oluşan listemizle hedefimiz büyük. Hedefimiz, Türkiye'yi kadim medeniyetiyle birlikte yeniden inşa etmektir. Kararlı adımlarla güvenli yarınları birlikte oluşturacağız. Bizim sendikal duruşumuz, emek ve özgürlük önceliklidir; sendikal kimliğimiz, kadim medeniyet değerlerine mensubiyettir. Davamızın temelinde hak, adalet ve doğruluk var. 20 yıldır yaptığımız gibi, emeğin, ekmeğin, hakkın, özgürlüğün, barışın, kardeşliğin ve milli iradenin mücadelesini vermeyi sürdürecek, vesayetlere direneceğiz."
 
DEMOKRATİK TÜRKİYE, ADİL BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
 
"Yeni bir paradigma, yeni bir medeniyet tasarımı için her zamankinden daha fazla çalışacağız" diyen Yalçın, "Davaya sadakat ve samimiyetten taviz vermeden hedeflerimize ulaşmak için hem milletimizle hem de kamu görevlileriyle aynı istikamete doğru yol aldık, bundan sonra da yolumuza aynı heyecanla devam edeceğiz ve örgütlü çalışma hayatı, demokratik Türkiye, adil bir dünya düzeni için çalışacağız. 5. Olağan Genel Kurulumuzun ülkemize, kamu görevlilerine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz" şeklinde konuştu.
 
İşte Açıklanan Liste:
 
1- Ali Yalçın / Genel Başkan
2- Metin Memiş / Genel Başkan Vekili
3-Günay Kaya / Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)
4-Mehmet Bayraktutar / Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)
5- Mehmet Emin Esen / Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)
6-Hacı Bayram Tonbul / Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme)
7- Levent Uslu / Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Müsellem 2015-04-16 10:13:41

Bizim sendikaların da birlik olup İlitam meselesini çözmeleri temennisi içerisindeyiz ama keşke DGS yerine sağlamından mesleki alanda bi sınav yapsalardı ..
Daha isabetli olurdu ..

Avatar
mela 2015-04-16 10:54:04

Diger baskan memuru milletvekilligine 123 tly reva gordu buda 2019 vekil adayligina yuzde 3 reva gorur olur bite ha hasan ha kel hasan bence memursenden 10 bin kisi istifa etse memurun problemi aninda cozulur...

Avatar
Ali Er 2015-04-16 17:46:22

Memur-Sen dir adı ama beni temsil etmiyor, anca hükümete yalakalık, eh aldılar vekilliği de ne yapsınlar. kendileri çalıp kendileri oynasınlar, Başbakanda gelir kongrelerine... oh ne ala memleket, ne ala memleket...

Avatar
mustafa bayrak 2015-04-16 21:21:50

ilk önce kendilerini düzeltsinler ona buna yalakalık yapmasınlar memurun hakkını adam gibi savunsunlar dedik ama masa başında memurun hakkını sattılar çok yakındır birileri gelir hesap sorar bunlardan birileri ama yine hükemete bizlerin haklarını satarlar memursenmiş alakası yok

Avatar
Mesaj 2015-04-16 22:25:21

Lütfen bu yorumu yayınlamayın isparta sütçülerde müftü bey ,ögrenci olan imamları tehditle memursenden istifa ettirmiştir.İstifa eden imamlar korkudan bunu ifşa edemez Rabbim bu müftünün şerrinden imam kardeşlerimizi korusun.

Avatar
İSMAİL HİZMETLİ 2015-04-16 22:58:19

Fakülte mezunu olmama rağmen 12 yıldır Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı müftülükte hizmetli olarak görev yapıyorum.Kurumumuzda görevde yükselme sınavı yapılmıyor.İmam Hatip müktesebimiz olmasına rağmen hizmetli olarak görev yaptığımızdan dolayı ek göstergemiz yok,lise mezunu şoför veya memur ek gösterge alıyor; fakat fakülte mezunu hizmetli olarak görev yaptığı için ek gösterge alamıyor,bu adaletsizliğin giderilmesi ve acilen hizmetlilere ek gösterge verilmeli,şartları tutanlar(yüksek okul ve fakülte mezunu hizmetliler) memur kadrosuna alınmalıdır.

Avatar
Hasan YARDIMCI HİZMETLER SINIFI 2015-04-16 23:08:24

Yetkili olduğunuz dönem içerisinde Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapanlar için ne yaptınız? Ek Gösterge alamıyoruz,kurumumuzda görevde yükselme sınavı açılmıyor. Genel daire temizliğinden tutun da,kalorifer yakma,çay yapıp dağıtma tuvalet temizleme,evrak götürüp getirme ve amirin vermiş olduğu bütün işleri (özel şahsi işleri dahil)yapmaktayız.Ek Göstergelerimizi verin,şartları tutanları Genel İdare Hizmetler Sınıfına alınsın.Yeter artık hizmetliler yetkili sendika olarak sizden hizmet beklemektedir...Duyun artık sesimizi!

Avatar
Ahmet DEMİR 2015-04-16 23:14:21

Kurumlardaki bütün Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan arkadaşların yetkili sendikadan istifa etmesini istiyorum. 11 yıldır Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapanlar için hiçbir hizmeti olmadı. Önlisans ve fakülte mezunu hizmetlilere yetkili sendika maalesef sahip çıkmadı.

banner312

banner298