Vekil ve Fahri din görevlilerine kadro mu geliyor?

Kamuda çalışan yaklaşık 50 bin 4/C’liye kadro verilmesi için kanun tasarısının hazırlanarak bu ay içinde meclise sunulacağı bilgisini yetkililerden alan Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, 4/C’li kamu çalışanları için yapmış olduğumuz çalışmalar meyvesini verdi. İnşallah diğer kamu çalışanları için de çalışmalarımız devam edecek ve olumlu sonuçlar alacağız, diyerek şunları söyledi:

Vekil ve Fahri din görevlilerine kadro mu geliyor?

Kamuda çalışan yaklaşık 50 bin 4/C’liye kadro verilmesi için kanun tasarısının hazırlanarak bu ay içinde meclise sunulacağı bilgisini yetkililerden alan Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, 4/C’li kamu çalışanları için yapmış olduğumuz çalışmalar meyvesini verdi. İnşallah diğer kamu çalışanları için de çalışmalarımız devam edecek ve olumlu sonuçlar alacağız, diyerek şunları söyledi:

03 Nisan 2014 Perşembe 12:09
Vekil ve Fahri din görevlilerine kadro mu geliyor?
banner307
4/C’lilere Kadro İsteğimiz Yolda
 
 
“657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 203. Maddesi; “Memurlara ve sözleşmeli personele ödenen eş yardımı ve çocuk parasının hiçbir kesintiye tabii tutulamayacağı,” hükmünü düzenlemişken, 1 Ocak 2014 tarih ve 28869 Sayılı resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 4 - C Kapsamında Personel Çalıştırılması ve Bunlara Yapılacak Ödemelere İlişkin Bakanlar Kurulu Kararının 657 Sayılı Yasanın 203. Maddesine aykırı olduğu, bu nedenle aile yardımı ödemesinden Gelir Vergisi, Sosyal Güvenlik Primi ve Damga Vergisi kesintisi yapılması ile 4 - C’li personelin maaşında haksız ve hukuka aykırı olarak azalma olacağını dile getirmiş, bunu basın açıklaması ile ve sosyal medyada kamuoyu ile paylaşmıştık.
 
Ayrıca 18.01.2014 tarih ve 03 Sayılı yazımızla konuyu Başbakanlık Makamına iletmiş ve bu haksızlığın giderilerek 4/C’li çalışanların mağduriyetlerinin önlenmesini talep etmiştik. Bu talebimiz 14 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan İşveren Uygulama Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğin 2 maddesinde yapılan düzenleme ile giderildi.”


 
4/C’li sözleşmeli personele kadro verilmesi, emeklilere maaş aldıkları bankalar tarafından promosyon verilmesi, Kitler ve kamuda çalışan üniversite mezunu işçilere kadro verilmesi, Vekil İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerine kadro verilmesi gibi üzerinde durduğumuz önemli konulardan beklentilerimiz devam etmektedir, diyen Şenocak, bu konuları gündemde tutmaya devam edeceğiz. Önceliğimiz Vekil İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerine kadro verilmesidir. Bunun için çalışmalarımız devam etmektedir. Yetkililerle istişare halindeyiz. Şu an bir şey söylemek için erken, dedi.
 
Şenocak açıklamasında şunları söyledi: “Bu taleplerimizden 50 bin 4/C’li çalışana kadro verilmesi için beklenen kanun tasarısı meclise sunulmak üzere hazırlandı.  Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında da gündeme gelen konuya son şekli verildi. Tasarı hazır ancak 30 Mart yerel seçimleri nedeniyle bekliyordu. Konfederasyon olarak edindiğimiz bilgiye göre 4/C’li çalışanlara kadro verilmesi için hazırlanan kanun taslağı bu ay meclise gönderilecek. Umuyoruz ki, mecliste tüm siyasi partilerin desteği ile bu konu çözümlenecek ve 50 bin 4/C’li çalışan kadroya kavuşacak.” Dedi.
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Memur 2014-04-03 13:44:32

Sevgili başkan çalışmalarınız neden sadece Din Hizmetleri sınıfında çalışanlar için acaba müftülük bünyesinde Genel İdari Hizmetler sınıfındaki arkadaşlar acaba Yunanistan patrik hanesine mi çalışıyorlar acaba, sendikalar kuruldu kurulalı Vekil İmamlar Kadroya,Vekil Kur'an Kursu Öğreticileri kadroya,Sözleşmeli İmam,Müezzin Kur'an Kursu öğreticileri Kadroya geçirilirken neden GİH çalışanları için bir çalışmanız yok acaba bizim hakkımızı yediğinizden Tüm Sendikalar olarak haberiniz yokmu bende diyorum ki bir çok defalarca müftülüğe vekalet eden benim gibi memur arkadaşlara da neden Şeflik.müdürlük vb.görevler verilmesini teklif etmiyorsunuz oysa sizin tüm işlerinizi aidat ve üyelerinizi düşman gibi gördüğünüz biz memurlar yapıyoruz

Avatar
arzu 2014-04-03 14:08:20

acaba halen görevde olanlarımı kapsayacak yeterlilik süreleri bitenleride kapsasın haksızlık olur lütfen görev yapamayan güncel yeterlilik kpss olanlarıda düşünün daha nekadar yeterlimiyiz diye ölçüp biçeceksiniz yetkililere sesleniyorum yeterliliğimizin süresi daha bitmemişken bitirip kazanmamış gibi davranıyorsunuz bari yeterliliği olanları kadrodan yararlandırın kazanamayan arkadaşlara sınavvvvvvvvvvvvvvvvvvvv açın ben anlamıyorum bari diyinki 5 yeterlilik alın sonra sizi kale alalım dua ile bizi duyan bir yetkili yokmu

Avatar
hafız 2014-04-03 14:24:30

vekil imamlar 4c kapsamına girmiyomu

Avatar
erdoğan bilenser 2014-04-03 15:29:12

hakkımızı helal etmiyoruz:kimlere neden?bu ülkede herkes adaletli bir şekilde hak ederek bir yere gelmeli….beleşçilikten arınarak maç ortası kural değişmeyerek…
bizler yetrliliği+kpss olan ilahiyat önlisans+ilahiyat fakültesi mezunu k.kursu öğreticisi bayan adaylarız,2008 yılından bu yana .yüksek tahsilden yoksun,kpss ve yetrlilik sınavlarından başarı gösterememiş binlerce fahriye aday ‘’yıllarca hiçbir karşılık beklemeden arı gibi çalışan allah rızası için fahriyeler’’slogonu atılarak kadroya binlerce kaliteli adyların hakkı yenilerek atandırıldılar….ilgili yetkililer yeter artık bu yapılan haksızlıklar……fahriye olana kadar allahrızası diye uğraş,ondan sonrada bizlere hakverin diye uğraş….artık bu beleşçilik bitmeli….herkes alımlarda eşit olmalı ..kriterler bozulmamalı…1.sırada tahsil 2.sırada yetrlilik 3.sırada kpss bu şartları tutanlar puan sıralamasına göre değerlendirilmeli…düşünebiliyormusunuz?***geçmişte nice yeterliliği+kpss belgesi olan binlerce ilahiyatönlisauz

Avatar
e.bileser 2014-04-03 15:32:58

çok taraflı davranıyorsunuz......... 3, mesajım hala yayınlamadınız...

Avatar
fatma 2014-04-03 16:01:44

başbakanımıza güveniyoruz

Avatar
sevinç tatlı 2014-04-03 16:21:37

Halen görevde olan, yeterliliği olan fahrilere, gerekirse kpss 50 Üzeri olanlara kadro verilsin Üçbuçuk yıldır fahriyim.Önceki fahri alımından 20 gün eksik olduğu için yararlanamadım.

Avatar
Özlem 2014-04-03 17:47:43

Bizim hem kpss miz hem yeterliliğimiz hemde hafizligimiz var fahrilik yapip tecrübeli olanlar dururken hiçbir deneyimi olmayanların atanması haksızlık