Mazeret sebebiyle yer değişikliği GENELGE

Diyanet İşleri Başkanlığı, 17.06.2014- 18.06.2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Diyanet işleri Başkanlığı Atama ve yer Değiştirme Yönetmeliği ile Sınav Yönetmeliğinin uygulanması ile ilgili açıklayıcı bilgiyi yayımladı.

Mazeret sebebiyle yer değişikliği GENELGE

Diyanet İşleri Başkanlığı, 17.06.2014- 18.06.2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Diyanet işleri Başkanlığı Atama ve yer Değiştirme Yönetmeliği ile Sınav Yönetmeliğinin uygulanması ile ilgili açıklayıcı bilgiyi yayımladı.

30 Haziran 2014 Pazartesi 21:17
Mazeret sebebiyle yer değişikliği GENELGE
banner310
Eymen NEZİR / DİNİHABERLER.COM

Mazeret sebeiyle yer değişikliği GENELGESİ


 1: Aday memur mazeret sebebiyle de olsa il içi ve iller arası görev veya görev yeri değişikliği talebinde bulunmayacaktır. Adaylık dönemi içerisinde görev veya  görev yeri değişikliği talebinde  bulunan memurun talebi değerlendirmeye alınmayacaktır.
 

 2: Sağlık durumu  mazeretine binaen  il dışı tayin talebine bulunan cami görevlileri ve Kur'an  kursu öğreticilerinin evrakları gerekli şartları taşıyor ise Başkanlığa gönderilecektir. Cami görevlileri ve Kur'an kursu çğreticilerinin sağlık sağlık mazeretine binaen nakil talepleri Başkanlıkta oluşturulan komisyonda her ayın ilk Salı günü  gürüşülecek, talepleri uygun görülen  cami görevlilerinin  nakilleri Bakanlıkça  her zaman yapılabilecektir. Kuran kursu öğreticilerinin  mazerete istinaden  nakilleri  ise sömestr ve yaz tatilinde  yapılacaktır.

 3: Cami  görevlileri ve Kur'an kursu öğreticilerinin ilgili Yönetmelikte  belirtilen  haiz sağlık  mazeretine binaen  il içi nakil talepleri il müftülüğünde oluşturulacak ve içerisinde  bir doktorunda üye olduğu bir  komisyon tarafından her ayın ikinci  Salı günü görüşülecektir.  Sağlık mazeretine binaen il içi nakil talepleri uygun görülen cami görevlilerinin nakilleri il müftülüklerince  her zaman yapılabilecektir. Kur'an Kursu öğreticilerinin sağlık mazeretine istinaden il içi nakilleri ise sömestr (yarıyıl) ve yaz tatillerinde yapılacaktır.

 4: Eş durumu mazereti sebeiyle il dışı veya il içi nakil talebinde bulunan cami görevlileri ve Kur'an kursu öğreticileri atanmak istedikleri (eşlerinin bulunduğu) il müftülüğüne nüfus cüzdanı fotokopisi, evlilik cüzdanı fotokopisi, eşin devlet memuru veya 4/b sözleşmeli olduğunu gösteren belge veya halen kesintisiz orada iki yıl SGK'lı olarak çalıştığını gösteren SGK il müdürlüğünden onaylı bir belge ile müracaat edeceklerdir.

Cami görevlilerinin zorunlu yer değişikliği Genelgesi için tıklayınız

Sayın Okurlarımız;
 
Haberlerimizi alıntılayıp yayınladığınız zaman, sitemizi link verip kaynak olarak gösterebilirsiniz. Biz dinihaberler.com olarak ülkemizde ve dünyada gerçeğin sesi olmaya, ileri demokrasiyi, meritokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunmaya sonuna kadar devam edeceğiz. 
 
Biz hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmayan, gücünü tamamen özgürlüğünden alan, sivil, bağımsız, tarafsız ve özerk bir siteyiz. Bize bu teveccühü gösterek kısa zamanda internet haberciliğinde ilk sıralara yerleşmemizi sağlayan siz değerli takipçilerimize de en derin selam, saygı ve hürmetlerimizi arz ediyoruz. 
 
Teşekkürler... dinihaberler.com
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
merve ak 2014-06-30 22:11:11

Aday memurların adaylığı kaldırıldığı takdirde eş durumu tayinleri ne zaman yapılır?

Avatar
yusuf 2014-06-30 23:20:48

Yüksek lisans mazeret konusunda bir açıklama yok mu?

Avatar
cok sey bilen adam 2014-07-01 00:12:54

aday memurlar katılamıyorsa il içi nakıllerın 6 aya düşmesının ne anlamı var ki..? sizlerden buna bi yanıt bekliyorum sayfa yöneticileri hocalarım...

Avatar
mhmd 2014-07-01 01:16:22

imamlıktan müezzinliğe geçişte süre şartı var mı

Avatar
acilcvp 2014-07-06 01:43:50

aday memurum anneme bakmakla yükümlü olamıyormuşum babamın adına çalışan iş yeri var diye heyet raporu da var ama gidemiyorum.. asıl sorum şu hocalarım benim sağlık problemim var rapor dahilinde gidebilirim diye anladım bu rapor heyet tarafından mı verilmesi gerekiyor yoksa gittiğim doktorun raporu yeterli mi lütfen yardımcı olun :(

Avatar
ali 2014-07-06 10:57:24

sınavlarda müftülerin adil sınav yacpacagını düşünenler yanılıyor. raporla millet işi götürüyor. nakil sınavına girenler boşuna ümitlenmesinler